Kazım Karabekir Caddesi No: 116 Dışkapı / ANKARA /TÜRKİYE adresinde ikamet eden FM TUNİNG (bundan sonra www.fmtuning.com olarak anılacaktır.) ile ………. adresinde ikamet eden ……… şahsı arasındaki satış sözleşmesidir

1-fmtuning.com’dan kredi kartı (Visa, MasterCard) veya banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişler sadece hafta içi mesai saatleri (08:30-17:30) içerisinde işleme alınmaktadır. Hafta sonu verilen siparişler pazartesi günü işleme alınır. Siparişler kredi kartı ile ödeme yapıldığında anında, banka havalesi veya EFT ile ödeme yapıldığında ise ödemenin yapıldığına dair banka kanalıyla bilgi edinildiğinde geçerlilik kazanır.

2-fmtuning.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim eder. Yapılan alışverişlerdeki fiyatlar Türk Lirası (TL) olarak ifade edilmiştir. KDV oranları satın alınan ürüne göre%1, %8 ve%18’dir.

3-Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

4-Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı kargo aracılığı ile yapılacaktır.

5-Ürün kullanılmadığı takdirde koşulsuz olarak iade edebilirsiniz.

6-Sitemize üye olmak ücretsizdir.

7-Üye olurken sizden istenen e-posta adresinin güncel olması gerekmektedir. Çünkü adresinize gönderilen linki tıklayarak üyeliğiniz aktif duruma geçmektedir. Ulaşamayacağımız bir adresi vermeniz durumunda üyeliğinizin başlaması mümkün değildir

8-Sipariş listesinde siparişi verilen bütün ürünlerin kodu, rengi, bedenleri, adedi, KDV dahil fiyatı,  indirimleri yada hediye puanları mevcuttur. Siparişi veren müşteri bu siparişi onayladığı anda bu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılır.

9-Siparişin hangi kargoya ne zaman teslim edildiği ile ilgili ikinci bir bilgi e-postası daha gönderilecektir.

10-Her siparişe sistem tarafından ayrı bir sipariş numarası verilecektir. Müşteri sipariş durumunu bu numara ile kolayca takip edebilir.

11-Sipariş ve fatura teslim adresleri müşteri tarafından açıkça ve doğru olarak belirtilmelidir. Adres bilgisinde eksiklik varsa siparişler işleme konulmaz.

12-Üye olurken verdiğiniz kimlik, adres, telefon ve e-posta bilgileriniz hiçbir kişi ve kurumla paylaşılmayacaktır.

13-Hafta içi 17.00’a kadar onaylanan siparişler aynı gün, 17.00’den sonra onaylanan siparişler ertesi gün işleme alınır.

14-İşbu web sitesi aracılığıyla yalnızca Türkiye Cumhuriyeti ülke sınırları içerisinden gelen ve teslim adresi Türkiye Cumhuriyeti ülke sınırları içerisinde bulunan siparişlere cevap verilecektir.

15-Sitemizden alınan ürünler adrese teslim olarak gönderilmektedir.

16-Siparişini vermiş olduğunuz ürünler ÜCRETSİZ olarak Aras Kargo güvencesiyle adresinize teslim edilecektir.

17-Sipariş edilen ürünün teslimatı herhangi bir nedenle gerçekleştirilemeyecekse sipariş tarihinden itibaren 2 gün içerisinde Alıcıya bildirilir ve Alıcı tarafından ödenen her türlü bedel bildirim tarihinden itibaren 3 gün içinde iade edilir.

18-Cayma Hakkı:Ürünü herhangi bir sebepten dolayı iade etmek istediğiniz  takdirde e-mail atarak  ürün ve fatura ile birlikte teslim tarihinden itibaren 15 gün içinde göndermeniz yeterli olacaktır.

19-Cayma hakkının kullanılamayacağı durumlar:

a) Siparişin teslim edildiği anda kargo yetkilisi nezdinde paketi kontrol etmeniz gerekmektedir. Kargo paketinde yada ambalajında herhangi bir bozulma, çatlama, kırılma, ıslanma, kutunun ezilmesi yada açılması durumu varsa paketi teslim almamanız gerekmektedir. (Paketlerimizde firmamıza özel baskılı bantlar kullanıldığından açıldığını yada yeniden bantlandığını kolayca anlayabilirsiniz.)

b) Satın alınan ürünün teslim alınmasından sonra, kargo tarafından ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir.

c) Cayma hakkının kullanılabilmesi için ürüne herhangi bir zarar gelmemesi, kirlenmemesi, lekelenmemesi, tadilat görmemiş olması, giyilmemiş olması , ter, parfüm, deodorant v.b. kokmaması  gerekmektedir.

20-Sistemimiz, 128 bit SSL sertifikasına sahiptir.

21-SSL güvenlik sistemi sayesinde, sitemizde ilgili alanlara girilen kredi kartı bilgileri müşteriden başka kimse tarafından görülemez. Banka tarafından onay otomatik olarak verilir. Ve bu bilgiler hiçbir yerde saklanmaz.

22- Müşterinin dikkat etmesi gereken en önemli husus, kredi kartı bilgilerini asla yazışmalarda kullanmaması ve kredi kartı bilgileri için ayrılan özel alan dışında e-posta mesajları ve benzeri hiçbir yere yazmamasıdır.

23- Bu sözleşme nedeniyle çıkacak ihtilaflarda Ankara Mahkeme ve İcraları yetkilidir.

24-fmtuning.com bu siteye girilen kişisel bilgilerin, 3. kişi veya kurumlar ile paylaşılmayacağını taahhüt eder.

25-fmtuning.com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki 25 maddelik anlaşma şartlarını kabul etmiş sayılır.